Gastronomy

 

Marocká kuchyně

Stejně jako samotná země je i kuchyně plná chutí vůní a barev. Její aroma a sladko-kyselé kombinace jsou známy po celém světě.

Použití a zvyky

Marocké jídlo je zážitek pro všechny smysly. Přátelská atmosféra je doplňována vůní šafránu, kmínu a koriandru. Každý region vám odhalí své speciality, tradice a pohostinnost.

Velká klasika

Samozřejmě ochutnáte mezinárodní hvězdu: kuskus, nebo spíše celou škálu kuskusů, jelikož jich je velké množství v závislosti na ročním období a oblasti. Ochutnáte jemnou rovnováhu mezi kořeními a bohatou kombinací masa a zeleniny. Vychutnáte si šperk marocké kuchyně Pastillu, delikátní koláč kombinující jemně nasekané holubí maso, petržel, vejce uvařené natvrdo, mandle a med. Vše je na závěr posypáno skořicí a cukrem – opravdová hostina pro smysly. Tuto oddanost sladkému pečivu najdete také u kuřecích nebo hovězích brioutek (smažené nebo pečené taštičky). Objevíte polévky včetně Hariry, jejímž základem je čočka a hrášek. A jak byste mohli odolat potěšení z tahini? Toto masité jídlo, jehož základem je kuřecí nebo rybí směs doplněná zeleninou a ovocem, je tradičně vařeno v zakrytém hliněném hrnci, který dal tomuto jídlu jméno.

Čaj a koláče

Čaj a koláče

A nakonec marocké sladkosti: palačinky s medem a sezamovými semínky, koláče připravované s mandlemi a hrozinkami atd. To vše je samozřejmě doplněno tradičním mátovým čajem.

K zapamatování

Marocká kuchyně je jedna z nejlepších na světě. Přijďte a uvidíte sami.

 

 


Copyright © 2013 Velvyslanectví Marockého království

Realizace: Instalace Joomla