Museums

Marocká muzea: Vrcholné umění

Naše kultura je naší identitou a historií. V každém městě můžete navštívit tato místa plná vzpomínek a objevit všestranně zaměřené historické dědictví.

Paláce a Riads

Obdivujte staré paláce, riády, které byly přestavěny do muzeí. Jejich nádherné bohatě zdobené výstavní prostory jsou samy často uměleckým dílem. To je případ muzea Marockého umění Dar Si Saïd v Marrakéši! Budete uhranuti bohatstvím sbírek, které jsou zde vystavovány.

Umění a paměť

 

V Dar Batha ve Fezu v blízkosti okázalého paláce nesmíte minout místnosti věnované umění a tradicím, které poskytující skutečný přehled vědomostí. Muzeum marockého umění (dříve známém jako Oudaïa) v Rabatu představuje jednotlivé exponáty, jejichž stáří sahá od prehistorických dob až do období Islámu.

V paláci Mnebhi v Marrakéši v srdci Medíny jsou nádherné ukázky Koránů, které odráží bohatost arabské kaligrafie. Oblastní etnografické muzeum Dar Jamaï v Meknèsu, které je zářným příkladem arabsko-andaluské architektury, v sobě zosobňuje marockou řemeslnou zručnost v její znamenitosti a kultivovanosti.

Kultura pro každého

V Maroku je návštěva muzeí způsob, jak poznat naší historii a náš původ. Každý region je pyšný na své jednotlivé zvláštnosti. Vyšívané tkaniny, keramika, šperky, dřevěné sošky a kožené výrobky jsou vrcholem naší řemeslné zručnosti. Můžete také objevovat muzea věnovaná modernímu umění, jedno, sídlící na místě bývalého britského konzulátu, naleznete v Tangeru, nebo keramice, jedním z nich je národní muzeum v Safi, které bylo zřízeno ve staré pevnosti postavené Portugalci.

K zapamatování

Naše mnohá muzea, která pravdivě odrážejí naší historii a rozmanitost naší umělecké tvorby a řemeslné výroby, jsou vždy umístěna v kouzelném prostředí.


Copyright © 2013 Velvyslanectví Marockého království

Realizace: Instalace Joomla