Festivals

Země festivalů

Účastí na kulturních událostech můžete objevit tvořivou energii Marockého království a šíři různých uměleckých událostí, které v Maroku probíhají po celý rok.

Kultura pro každého

 

Maroko jako země, která nabízela vřelé přijetí a možnost k setkání již od dob Antiky, má svůj podíl na světových festivalech. Hudba, film, lidová kultura: velká města nabízejí originální události, jejichž často deklarovaným tématem je dialog mezi východní a západní kulturou. Kupříkladu Tanger nyní oslavuje jazz ve všech jeho formách na festivalu Tanjazz. Využijte návštěvy Maroka, abyste objevili atmosféru těchto událostí. Mnoho koncertů a filmových promítání probíhá v historickém prostředí, často i venku, a díky teplým marockým večerům získávají tyto události výjimečnou atmosféru. Přátelskou atmosféru jistě naleznete na hudebním festivalu Timitar v Agadiru a na festivalu Mawazine v Rabatu, který je oslavou world music od roku 2001.

Dialog a sdílení

 

Mezinárodní filmový festival v Marrakéši staví most mezi filmovým průmyslem na Západě a na Východě, a to díky tvorbě, která je kombinací kultur, národností a jazyků. Festival již přivítal mnohá slavná jména filmového průmyslu včetně Alana Parkera, Jean-Jacqua Annauda, Jeanne Moreau, Francise Forda Coppoly, Davida Lynche a Constantina Costa-Gavry. Esauira byla po mnohá léta synonymem world music se svým hudebním festivalem Gnawa and World music. Tento festival je velmi bohatý na emoce a hudební setkání. Fez, velmi duchovní město, také pořádá úžasný festival duchovní hudby, který je otevřený i jiným náboženstvím.

K zapamatování

Marocké festivaly kombinují různé žánry a vítají vnější vlivy na mezinárodní i oblastní úrovni.

 


Copyright © 2013 Velvyslanectví Marockého království

Realizace: Instalace Joomla